Doktor PR Ajansı

PR kavramı son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan kavramlardan biridir. Açılımı Public Relations yani halkla ilişkilerdir. Pek çok meslek grubuna ait kişiler zaman zaman PR çalışması yaparlar. Bunlara bir örnek de doktorlardır. Doktorlar da tanınırlıklarını artırmak, halkın ilgisini çekmek için televizyona çıkarlar. Doktor PR ajansı ise doktorların daha çok kişiye hitap etmelerini sağlamak için çalışır.

Doktorluk çalışma saatlerinin en yoğun olduğu mesleklerden biridir. Doğal olarak doktorlar da sosyal medya yönetimine, web sitesi tasarımına pek vakit ayıramamaktadır. Bu nedenle doktor PR ajansı ile iş birliği yapmak bir seçenek olabilir. Doktorun kurumsal bir web sitesine sahip olması oldukça önemlidir. Ayrıca bu web sitesinin SEO’ya uygun bir şekilde tasarlanması da gerekir. Web sitesinde paylaşılan makale ve bilgiler kesinlikle özgün olmalıdır. Özgün olmayan, özensiz olan yazılar web sitesine faydadan çok zarar verecektir. Dolayısıyla etkili bir PR çalışması için mutlaka profesyonel bir doktor PR ajansı ile anlaşılması gerekir.

Doktor PR Çalışması Nasıl Yapılmalıdır?

Doktor PR çalışması nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gibi soruların cevapları merak konusu olabilir? Öncelikle PR çalışmasının amacı net olarak belirlenmelidir. Çeşit çeşit amaçlar için PR çalışması mümkündür. Ancak net ve ne istediğini bilmek, PR çalışmasının başarısını doğrudan etkilemektedir. PR çalışmasının amacı; müşteri bilinci yaratmak, marka bilinirliği artırmak, markayı büyütmek ya da marka hakkında bilgi vermek olabilir. PR çalışması yapmak isteyen doktor bir amaç belirlemeli ve doktor PR ajansı da o şekilde yönlendirilmelidir.

PR çalışmasının amacı net bir şekilde belirlendikten sonra sıra hedef kitleye gelmektedir. Markanın hedef kitlesi ne ise PR çalışması o yönde şekillendirilmelidir. Örneğin bir göz doktoru hedef kitlesini gözlüklü ya da göz rahatsızlığı olan bireyler olarak seçecektir. Hedef kitle de belirlendikten sonra sıra web sitesindeki içeriklere geliyor. İçerikler tamamen hedef kitleniz ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca içerik çeşitliliği de zengin olmalıdır. Videolar, kataloglar, makaleler, dergiler ya da detaylı veriler PR çalışmasının bir parçası olmalıdır. Tüm bu uygulamaların geri dönüşümü mutlaka olumlu sonuçlanacaktır.

Call Now Button0850 840 16 83